Silah Ruhsatı Almak İçin Ne Yapılmalı

Silah ruhsatı almak için nereye müracaat etmeliyim? Taşıma ruhsatı almak istiyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız .

Başlıca Silah ruhsatı çeşitleri aşağıdaki gibilidir.
  • BULUNDURMA,
  • KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA,
  • EMEKLİ KAMU GÖREVLİSİ TAŞIMA,
  • MESLEK MENSUBU (Kuyumcu, Müteahhit, Arıcı vb.)TAŞIMA, 
  • YİVLİ AV TÜFEĞİ TAŞIMA BULUNDURMA türleri olmak üzere çeşitli silah taşıma ve bulundurma ruhsatları bulunmaktadır. 

Silah ruhsat müracaatlarınızı; İkamet (ev) adresiniz Beypazarı, Çubuk, Kızılcahamam, Elmadağ, Polatlı, ve Şereflikoçhisar İlçelerinden birinin Polis bölgesi ise o İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu İLÇE" lerin Jandarma bölgesi ise o İlçe Jandarma Komutanlığına yapmalısınız. Bu altı ilçe dışında bir polis bölgesinde ikamet ediyor iseniz Ankara Emniyet Müdürlüğü Ruhsat ve Tebligat İşlemleri Şube Müdürlüğüne, altı ilçe dışında Jandarma bölgesinde ikamet ediyor iseniz Ankara İl Jandarma Komutanlığına yapmanız gerekiyor.

Önemli açıklama, Satın almış olduğunuz tabancayı yanınızda taşıyabileceğiniz ruhsat türüdür. Tabii ki belli kurallara bağlı olarak silahınızı taşımalısınız. Aynı zamanda, taşıma ruhsatınız bulunsa bile tabancanız ile giremeyeceğiniz yerler bulunmaktadır.  Bulundurma ruhsatının tersine her isteyene verilmez. Belli şartlara bağlıdır ve sağlanan şartlara göre başvuru ve işlem prosedürleri farklılık gösterir.
 Taşıma Ruhsatı 4 çeşittir,
  1. Meslek mensubu taşıma ruhsatı
  2. Kamu görevlisi taşıma ruhsatı
  3. Emekli kamu görevlisi taşıma ruhsatı
  4. Can güvenliği nedeniyle taşıma ruhsatı 

Meslekten Mensubu Taşıma Ruhsatı
Bazı meslek gruplarının alma hakkı olduğu ruhsat türü.

Kamu Görevlisi Taşıma Ruhsatı
Kamu görevlilerinin alma hakkı olduğu ruhsat türüdür. Bu ruhsat türü "Görevi Süresince" geçerlidir.

Emekli Kamu Görevlisi Taşıma Ruhsatı
Silah taşıma yetkisine sahip bir kamu görevinden emekli olduysanız, "kazanılmış hak" olarak sahip olduğunuz taşıma ruhsatı türüdür.

Can Güvenliği Nedeniyle Taşıma Ruhsatı
Mesleğe bağlı olmaksızın, yaptığınız işin veya kan davası, ölümlü husumet gibi durumların can güvenliğinizi tehdit ettiğini zamanlarda "Valilik Makamı"nın onayıyla 5 yıl süre için geçerli olan ruhsat türüdür. Ruhsatın yenilenmesi için, süre sonunda can güvenliğinizin "hala" tehlikede olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir.


EmoticonEmoticon

Sitemizde değişik çap ve modellerdeki silahların; Taurus Colt Glock Adp Browning Beretta Smith & Wesson Jericho 941 / Baby Desert Eagle Walther Sauer Mauser Luger Steyr M Keltec Barak Parabellum Sarsılmaz Zigana Bersa Thunder Korth Coonan Yavuz 16 FN 49 Ruger GP Roth Steyr Jericho Astra Llama M 82 Welrod Silenced Arkus 98 Arsenal P-M02 Feg P9R Frommer Stop Viper Jaws Serdyukov SPS Nedir İlginç Antik Fiyat Listesi Ağır Terimleri Kontrolü Şarjörler Ses Mermisi Kılıflar ve Kabzalar Ülkelerine Göre Spor ve Hobi Temizliği ve Bakımı hakkında birçok şey topladığımız Modeller ve silah markaları ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Önemli Duyuru: Bu Blogta Silah Satışı Yapılmamaktadır. Bu Sitede silah, silah kabzesi, silah kaplama, tabanca kapla, tabanca kaplama, kaplama, gravür, tabanca altın kaplama, altın kaplama, altın kaplamalı silah kabzesi, gravür işleme, gümüş işlemeli silah kabzesi, gümüş işlemeli tabanca kabzesi, tabanca kabzesi, silah kabzesi işleme, silah kabzesi işleme atölyesi, silah işleme atölyesi, antika silah, antika silah işleme, kabze modelleri, işlemeli silah resimleri, kabze resimleri, tabanca modelleri, silah modelleri,Altın Kaplama silah,silahçılar,altın kaplamalı tabanca kabzesi,silah satan firmalar,varak işlemeli silah, silah tamiri, silah tamir bakım, silah bakımı, silah satıcıları silah satıcıları telefonu hakkında bilgiler içermektedir.